• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda


Biz,

Türkiye’nin birinci gündeminin bilim ve teknoloji üreten ülke olması gerektiğine inanıyoruz. Zenginliğe giden yolun ileri teknoloji üreterek dünyaya pazarlamaktan geçtiğini düşünüyoruz.

 

Refahın yaygınlaşmasının ancak zenginleşerek olabileceğini kabul ediyoruz.

 

Düşünen ve geleceğinden emin olmak isteyen, çalışkan ve zeki insanların faydalı sonuç alınacak işlere yönlendirilmesini arzu ediyoruz.

 

Aydın kişiler olarak, ülkeyi yönetenlere, her dönemde bunları hatırlatmak mecburiyetinde olduğumuzun bilincindeyiz.

 

İngiltere, Fransa ve bilhassa Rusya’da Bilim Akademileri kurulduğu yıllarda, Osmanlı'da aydınlar tarafından benzer sesler yükseltilebilseydi, asla bu durumda olmayacaktık.

Makineleşme ve otomasyon adım adım hızla gelişiyorken, bu yönde sesler yükselmiş olsa idi, şairimiz, “Kim çizmiş bu sınırları, gönlüme dar geliyor gardaşım” mısralarını yazmayacaktı.

Amerika’nın, Almanya’nın, Rusya’nın, Çin’in ve İsrail’in entrikalarına boyun eğmeyecektik. Onlar bizim üzerimizde oyun oynamaya, vatanımızı bölmek için işbirlikçiler kullanmaya cesaret edemeyeceklerdi.

 

Aydınlarımız, akademisyenlerimiz, alimlerimiz, hocalarımız bilimi geliştirmeden, yüksek teknoloji üretmeden zenginleşilmeyeceğini bildikleri halde siyasete karşı gereken uyarıyı, etkili şekilde yapmıyorlar ne yazık ki.

Bilim ve Yüksek Teknoloji konularına ağırlık verilse idi, Cumhuriyetimiz her on yılda bir krizlerle, darbelerle çalkalanmaz, ikide bir beka meselesi gündemi işgal etmezdi.

Bütün bu gerçekler ışığında,

Biz, bilim ve teknolojinin ülkemizde geliştirilmesi için, her türlü mücadeleyi yapmak üzere yola çıkmış gönüllü ve idealist bir ekibiz.